Klub přátel
Maatty litografie

Klub přátel Maappi litografie
Klub přátel Maappi litografie

ZE ZÁKULISÍ

Je mu skoro 20.  Matěj Hošek. Uměleckým jménem MAATTY.

Autista. Žije si ve svém světě. Nemá kamarády. Chodí na střední grafickou školu (tento školní rok ho čeká maturita), jezdí na kole.

Hlavně pak maluje. A kreslí. Každý den. Před jedenácti lety to začalo mapami. Snaží se dostat svůj svět na papír. Imaginární mapy, ale i ty reálné. Poslední roky ale objevuje i nové techniky, zkouší nová témata. Třeba portréty. Nebo objekty architektury. Ilustroval už tři knihy.

Začínají si ho všímat nejen čeští galeristé. Nakonec, nedávno podepsal smlouvu s panem Kodlem z KODL Galerie.

Matěj vyrůstá v prostředí, kde je v podstatě každá stěna „oběšena“ rámy s uměním. Hlavně pak s litografiemi. Není tak divu, že se již v roce 2017 poprvé dostal do legendární litografické dílny v pražské Říční ulici, kde realizoval svou první litografii.

Zatím poslední litografie vznikla v dubnu 2024 a jmenuje se CIRKUS II.

Pro letošní rok má Matěj zamluvenou litografickou dílnu (a jeho dvorního tiskaře Matěje Boudu) ještě v červnu, v říjnu a prosinci.

Matěj to nebude mít v životě jednoduché, bude (respektive už je) velmi složité ho integrovat do běžné společnosti.

Proto jsme se rozhodli založit KLUB PŘÁTEL MAATTY LITOGRAFIE.

Klub, který bude mít jeden cíl: pomáhat na společné cestě Matěje jeho životem.

Pouze 60 členů.

Každý rok vzniknou 4 litografie. 2 velké formáty a 2 středně velké. Každá po 60 kusech.

Pokud se rozhodnete do Klubu vstoupit, tak první litografií v tomto prvním kole je ta aktuální z dubna 2024– CIRKUS II.

Další litografii dostanou ti, kteří vstoupí teď do klubu, letos v červnu, další pak v říjnu 2024, prosinci 2024 a v březnu 2025.

A pak červen 2025, září 2025 atd…

Je možné, že někdo bude chtít být členem tohoto klubu jen jeden rok, jiný si třeba vytvoří za roky členství velkou sbírku.

Kouzelné na tomto modelu je, že členové dostanou litografii osobně (většinou ji předává Matějův táta) a v podstatě až na místě předání uvidí, co Matěj vytvořil.

Můžete být sběratelé umění.
Možná umění nerozumíte, ale libí se vám Matějova práce.
Možná v tom vidíte i formu investice.
Možná se rozhodnete tyto litografie umisťovat do veřejných prostor vaší společnosti.
Těch možná je hodně. Každý může mít to své.

Chci se stát členem
Klub přátel Maappi litografie

Technika litografie

Litografie je umělecká technika, která pro svůj vznik používá techniku tisku z kamene. Jedná se o poslední vynalezenou základní grafickou techniku. Tento způsob tisku grafiky je základním a nejrozšířenějším způsobem tisku z plochy a skvěle doplňuje ostatní základní grafické metody: tisk z výšky (knihtisk) a tisk z hloubky (hlubotisk). Litografie má ze všech grafických technik nejblíže k jednoduché kresbě na papíře, zachycuje přitom věrně charakter umělcova rukopisu a mnohostí postupů, jež lze navzájem dobře kombinovat.Výhodou litografie je, že její technika nabízí umělci širokou škálu výrazových prostředků.

Pouze 60 kolekcí ročně:

Klub přátel Maappi litografieKlub přátel Maappi litografie

4 originály v jednom ročním cyklu. Signované. Číslo tisku si můžete vybrat. Doručeno na vaši adresu vždy v perfektním obalu. Na přání jsme schopni litografie rovnou dodat i zarámované v paspartě dle vašich požadavků.

Chci se stát členem
(aktuálně jsou volná už pouze 3 členská místa)

Pro začátek stačí pár údajů.
Teď neřešme, zda členství chcete pro sebe nebo pro vaši firmu.
Obratem se vám ozveme s dalšími detaily.

Otázky a odpovědi

Pouze 60 členů.
Každý rok Matěj vytvoří 4 litografie. 2 velké formáty a 2 středně velké. Každá po 60 kusech.
První litografií v tomto prvním kole je litografie z dubna 2022 - LINIE II.
Další litografii dostanou ti, kteří vstoupí do klubu, letos v červnu 2022, další pak v říjnu 2022 a prosinci 2022.
A pak duben 2023, červen 2023, atd...
Je možné, že někdo bude chtít být členem tohoto klubu jen jeden rok, jiný si třeba vytvoří za roky členství velkou sbírku. Kouzelné na tomto modelu je, že členové dostanou litografii kurýrní službou v perfektním kartonovém obalu a v podstatě až po rozbalení uvidí, co Matěj vytvořil.

Také na tuto variantu jsme mysleli. Již první litografii zašleme obdarovanému a v průvodním dopise mu vysvětlíme, že za vše vděčí vám. Pro tuto možnost nás, prosím, kontaktujte na info@maappi.com. Vše vyřešíme individuálně.

Stačí, když nám ve formuláři výše napíšete vaše jméno, email a telefonní číslo a zbytek dotáhneme s každým zájemcem osobně. Je totiž dost dobře možné, že budete chtít z každé edice tisků tisk se stejným číslem, je také dost dobře možné, že budete chtít každou grafiku získat už rovnou zarámovanou. 60 členů. 60 různých příběhů...

Pokud bude místo doručení v Praze, tak svou první grafiku můžete mít ještě týž den. Pokud jde o adresy ve zbytku ČR, pak se bavíme o maximálně 3 pracovních dnech.

Všechny konkrétní litografie, které vzniknou vždy v průběhu členského klubového cyklu, budou dostupné pouze registrovaným členům. V případě, že nebude pro každou jednotlivou litografii vyčerpána její distribuce na maximální členskou základnu (tedy 60 kusů), tak pak bude možné ve lhůtě minimálně 6 měsíců od představení této konkrétní litografie tuto konkrétní litografii pořídit i bez členství v Klubu přátel Maappi litografie.

Ano, toto bude možné. Jen je třeba počítat s tím, že členský klubový cyklus je vždy na 4 litografie. Pro případný zájem, prosím, pište na info@maappi.com, ozveme se zpět.

Díla Tomáše Bíma u nás doma visí všude. Tak jsem pana Bíma nakreslil i já.

Tohle je můj svět. Tady moje litografie vznikají.

Já a mistr grafik Jiří Slíva.

Litografie Říční