Want create site? With Free visual composer you can do it easy.
Image module

Jmenuju se Maty a narodil jsem se v roce 2004. Už jako malé miminko jsem většinu dne proplakal, spal jen minimálně a byl často nemocný. První zpráva o tom, že jsem jiný přišla v roce a půl a dnes už moji rodiče vědí, že má diagnóza je: těžká forma Aspergerova syndromu s hlubokými úzkostmi. I přes nepříliš příznivé vyhlídky odborníků se rodiče rozhodli nic nevzdávat a jejich každodenní snaha se vyplatila. Dnes chodím do běžné základní školy, i když s asistentem a mám jasno, co chci v životě jednou dělat.

Nebyl jsem moc šťastné miminko. Většinu dne jsem proplakal a spal jen minimálně. V 9 měsících přišla první zpráva od pediatra, že se vyvíjím jinak než „tabulky“ říkají. V roce a půl přišla první diagnóza v podobě těžké vývojové dysfázie, ADHD a autistických rysů. Vyhlídky odborníků nebyly příliš příznivé, ale rodiče to nechtěli přijmout a začali hledat pomoc, ale především se rozhodli to nevzdat. Život se celé naší rodině v jeden jediný moment otočil o sto osmdesát stupňů. Maminka přišla o své kariérní ambice, nastolila rituály, které mi život značně zjednodušily a nastal kolotoč plnění úkolů, abych promluvil alespoň jedno srozumitelné slovo a záchvaty vzteků se omezily na možné minimum. I když se lékaři přikláněli k výchově ve speciálních školkách i školách, mamka o tom vůbec nechtěla slyšet. Věřila, že moje inteligence je dostatečná, abych byl integrován ve státní základní škole s asistentem, kterého jsem našel ve školce, a který rodičům i mně zcela změnil život k lepšímu. Ale, jak máma ráda říkává, kde příroda ubrala, jinde zase přidala.

Jsem až fanatickým milovníkem dopravních prostředků a vášnivým obdivovatelem všeho, co souvisí s designem. Na rozdíl od svých vrstevníků už dnes mám zcela jasno, čím chci v životě být a jdu si za pomoci rodičů tvrdě za svým. Věřím, že jednou po Praze budou lidé jezdit v mém modelu tramvaje nebo metra, stát v budově nádraží, které již nyní mám navrhnuté ve svém počítači a oblékat šaty, pro které mě baví navrhovat potisky i samotné střihy. V tom mi značně pomáhá máma, pro kterou se móda stala únikem z naší reality.

Má současní finální diagnóza byla stanovena psychiatry před dvěma lety. Těžká forma Aspergerova syndromu s apaticko-abulickým syndromem. Moje rodiče se snaží o jediné, aby mi dávali hromadu lásky a chránili před lidmi, které stále vůči tomuto „postižení“ mají předsudky. Nicméně, za zdravé dítě by mě určitě nikdy nevyměnili. Navíc mám skvělou ségru, která mé nedostatky značně dohání a mámu nenechává na pochybách, že její život je zcela naplněn. Je to nadějná krasobruslařka a já bych stejně jako bratr fantastické Ester Ledecké jí v budoucnu navrhl šaty, kterými své skoky a piruety značně oživí.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.